Bağlıca halı yıkama firmamız yaklaşık 20+ yıllık bir tecrübeye sahiptir. Halı yıkama hizmet sektöründe ki başarıları azımsanmayacak kadar yüksektir. Bağlıca, Çaayyolu, Ümitköy, Koru, Alacaatlı, Yenimahalle, Çukurambar halı yıkama bölgelerinde hizmetlerimiz devam etmektedir. Bu hizmetlerimiz el dokuma halı yıkama, yerinde kuru köpük halı yıkama, stor perde temizliği, yerinde koltuk yıkama, halı yıkama, halı tamiri, yün yıkama ve çırpma branşları ile hizmet sunmaktadır.

 

Bu hizmetler içersin de şagi halı yıkama da vardır. Tabi ki ülkemizde kullanılan şagi halıların yaklaşık 12 farklı versiyonda dokuma şekli vardır. Bu dokuma türleri arasında en zor temizliği yapılan da sık dokumalı şagi halılardır. Bu sık dokuma şagi halılar, iplik kökünden zemine çift ilmekle bağlanmış olarak üretimektedir. Bu üretim şekli halının sağlamlığı konusunda çok iyidir. Halı kolay kolay eskimez ve gönye bozulması yaşanmaz. Ama dikkat edilmesi gereken bir husus vardır ki bazı kullanıcılar bu fazla önemsememektedir. Sık dokuma şagi halıların en az 6 ayda bir çırpılarak yıkama yapılması elzemdir. Her 6 ayda çırpılarak yıkanmayan halının tabanında birikecek kirlerin de habercisidir aynı zamanda. Bu tip şagi halı veya sık dokuma şagi halıların kronikleşmiş sıkıntısı budur.  Bağlıca halı yıkama firmamıza gelen veya ücretsiz servis imkanı ile adresten alınan sık dokuma şagi halı, önce firmamız ustaları tarafından halı çırpma ve vakumlama makinasına alınarak, ilk işleme başlarlar. Daha sonra ön yıkama yapılarak halı dipleri hedef alınır. Ön yıkama da sık dokuma şagi halının tabanında ki kir, kıl, toz gibi istenmeyen her şeyden arındırılır. Bir sonra ki aşamada Bağlıca otomatik halı yıkama makinemize alınarak aynı anda hem alttan, hemde üstten yıkama işlemi yapılır. Bu işlem kullanılan antialerjik ve antibakteriyel solüsyonlarla desteklenerek, halının %100 temizlenmesi ve arındırılması sağlanır. Bol su ile durulama makinasından  geçirilen halı kurutma ünitesine alınarak, kurumaya bırakılır. Bu kuruma işlemi yaklaşık 2 gün sürer. Bu süre zarfında halı mutlaka  güneş ışığına maruz bırakılır. Çünkü bazı bakteri veya miklropların sadece güneş ışığında yok edildiği bilimsel bir gerçektir. Halı  dengeli kuruma için kurutma aşamasının ilk gününde yüzeyi güneş görecek şekilde, 2. gününde de tersine güneşi gösterme şeklinde  kontrollü olarak kurutulur.

 

Kuruması tamamlanmış olan sık dokuma şagi halı, Bağlıca halı yıkama kalite kontrol ekibimiz tarafından kontrol edilerek, 2. bir işleme ihtiyaç olup olmadığına bakılır. Eğer ki ustamız gerek görürse halı aynı işlemlere bir kez daha tabii tutulur. Genellikle 2. yıkama işlemine ihtiyaç duyulmamaktadır. Tam kuru halde olan halı tekrar vakumlama makinamızdan geçirilerek son rütuşları yapılır. Parfümleme ve paketleme işlemlerinden sonra müşterimizin adresine teslim edilir.